Ryma

Wat een vloed aan positieve reviews op de website van onze rijschool in Stekene over lesgever Ryma Bouchit! Dat wekte enige nieuwsgierigheid op, en spoorslags trokken we het Waasland in voor een ontmoeting. Wie is ze? Wat doet ze? Wat drijft haar? En ze vertelt.

Ik ben 44 jaar, trotse mama van twee zonen van 19 en 25 jaar en ik werk ondertussen een jaar als rijinstructeur bij VAB in Stekene. Ik ben dol op reizen, ontdek graag nieuwe culturen, ik kook graag en zwemmen helpt me om mijn hoofd leeg te maken. Ik ben rij-instructeur geworden omdat ik het leuk vind om mensen iets waardevols te leren, om hen zelfverzekerd de weg op te laten gaan. Ik haal veel voldoening uit het begeleiden van iemand die iets nieuws leert.

Van nachtdienst naar zonneschijn

Wat ik het leukst vind aan de job? Elke les is anders, en dat maakt het werk afwisselend. Mijn kandidaten zien groeien, zien dat ze zelfvertrouwen krijgen achter het stuur, dat maakt me blij. Een heel verschil met mijn vorige job – ik was hiervoor operator bij Lotus Bakeries in nachtdienst. Nu werk ik zelfstandig met mensen, ik kan hen coachen, terwijl ik vroeger als operator vooral taken uitvoerde binnen een team en volgens vaste procedures. Van nachtdienst naar zonneschijn, dat maakt het werk dubbel leuk!

Elke dag iets anders

Ik begeleid dus kandidaten tijdens hun rijlessen. Ik plan ze in, houd hun voorgang bij en zorg ervoor dat ze zich comfortabel voelen achter het stuur. Elke les is anders, afhankelijk van de leerling en uiteraard ook van de situatie op de weg. Ik vind het heerlijk om hen te zien groeien, hoe ze stilaan enthousiast worden. Dat moment dat je ziet dat ze zelfverzekerd de weg opgaan. Nou, dat zou ik missen als ik morgen moest stoppen als lesgever. In één zin: rij-instructeur word je omdat je mensen helpt groeien, omdat je voldoening haalt uit hun vooruitgang. En ook omdat elke dag bijzonder gevarieerd is.

Ook interesse om rijlesgever te worden bij VAB-Rijschool?

Volg een gratis infosessie of bekijk de brochure!

Vorig artikelRijlesgever bij VAB: Bart vertelt
Volgend artikelRijlesgever bij VAB: Luc vertelt