Een lange autorit voor de boeg? Al uren aan het aanschuiven in de file? Dan kan het heerlijk zijn om even de benen te strekken, toch? Goed idee, op voorwaarde dat je het niet ín de auto doet. Je voeten op het dashboard leggen doe je beter niet, en wel hierom.
Even een andere houding aannemen, je voeten op het dashboard leggen en die benen eens strekken. Het kan deugd doen, maar houdt ook gevaar in. Wist je namelijk dat een airbag ontploft met een snelheid van 300 kilometer per uur? Stel je voor dat je knieën met die kracht in je aangezicht vliegen… We hoeven je vast niet het risico op zware letsels duidelijk te maken.
Strafbaar in Spanje
Bovendien wordt het zicht op de zijspiegel belemmerd, waardoor de chauffeur in bepaalde situaties misschien nét een fractie te laat reageert. In Spanje is het trouwens bij wet verboden en kan je een boete tot tachtig euro krijgen. Een boete voor de bestuurder overigens, niet voor de passagier. Heb je dus tijdens jouw volgende autotrip zware benen? Las dan even een stop in en maak een korte wandeling, maar vermijd de aantrekkingskracht van het dashboard.








